13 Mart 2018

Logo Tasarım

logo tasarımı, marka tasarımı, ankara, grafik tasarımı, ucuz logo tasarımı yapan firmalar, amblem tasarımı, kurumsal tasarım, ankara, çankaya, çukurambar, ostim, kaliteli logo tasarımı, özel logo (24)

Logo ve marka tasarımı aslında bakıldığı zaman her ne kadar çok basit ve çok ucuz olarak görülsede, aslında firmanızın kimlik fotoğrafıdır. Nasıl ki bir kimlikte fotoğraf olmadığı zaman baskısız bir kağıttan bir farkı yoksa kendinize ait bir simge, marka ya da ambleminiz yoksa farkınız yoktur demektir.

Logo çizimi tamami ile emek yoğun bir iş olması sebebi ile dıştan çok basit bir işlem olarak görülse de sanıldığı kadar kolay ve basit değildir. Örnek vermek gerekirse kullanmakta olduğunuz bir logonuz var ve firmanız büyüme evresinde olduğundan dolayı artık marka patent tesciline karar vediniz ve fakat tescil aşamasında logonuzun farklı bir firma tarafından tescilli olduğu ortaya çıkıyor. Ne kadar hoş olmayan bir durumdur ve bir çok bu durum ile karşılaşan firma var ne yazık ki.

Buradan anlaşılacağı üzere her firma ve her sektör kendisine göre bir takım ürün ve imalatlara sahiptir; ancak her firma kullandığı malzeme ve kalite bazında fiyat vermektedir. Her pahallı olan ürün gerekli değildir anlamına gelmemektedir.

Logonuzun kalitesi verilen emek ölçüsünde ortaya çıkmaktadır. Bu noktada Delphi Reklam firmamız sizlerin firmalarının sektörüne göre sade anlaşılır ve aklıda kalıcı ki aklıda kalıcılıkla kalabalıklar arasında sizleri rakiplerinizin önüne geçirmek bizim için bir görevdir. 

Logo Tasarımlarımızın tamamı kendi bünyemizde üretilerek siz değerli müşterilermize verilmektedir.

Logoların çizimini takiben logoların jpg, png, 3d ve vektörel çizim dosyaları ile verilmektedir. Arşiv tuttuğumuzdan dolayı kaybolması halinde yedekleri firmamız da mevcuttur.

Logo örneklerimizi daha detaylı incelemek için sizleride Logo Örneklerimiz Sayfamıza bekliyoruz.

Daha Da Detaylı Bilgi İçin Bir Kahve İçmeye Bekleriz Adres İçin…

Logo Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Logo tasarımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında birçok farklı unsur sayacak ve tasarıma başlamadan önce dikkat etmeniz gereken unsurları sıralayacağız. Özellikle kurumsal çalışmalarda ne kadar özenli çalışma yapılırsa kısa zaman içerisinde geri dönüşlerin o kadar fazla olacağını kati surette unutmamak gerekir. Son birkaç sene içerisinde ülkemizde ki nitelikli grafikerlerin sayısının artması ile birlikte artık bu anlamda kafalara takılan soru işareti olmasa da çok kaliteli grafikerler dahi yaratıcılıkları olmadığı için logo çizemezler. Genel olarak dikkat edilmesi gereken unsurlar şu şekilde listelenebilir;

 1. Photoshop, CorelDraw, İllustrator ve benzeri kaliteli grafik tasarım programlarından yararlanın.
 2. Firmanın ya da kişinin logo renkleri ile alakalı olarak beklentilerini dinleyin.
 3. Firmanın kurumsal kimliğini yansıtan nasıl bir amblem çıkarabileceğinizi kurgulayın.
 4. Kafanızdaki tasarım örneklerini öncelikle kağıda çizerek fikrinizi onaylayın ve bunu dijital ortama aktarın.
 5. Logo tasarımlarında vektörel çalışmalar yapmaya dikkat edin.
 6. Sektör ve firmanın adı ile alakalı çağrışımlar yapacak logolar hazırlamaya özen gösterin.

Logo Tasarım Nasıl Yapılır?

Logo hazırlamak için öncelikli olarak yukarıdaki unsurları dikkate almanızı öneriyoruz. Vektörel logolar hazırlayarabilmek için bugün en yaygın olarak kullanılan grafik tasarım programları Adobe İllustrator ve CorelDraw gibi son derece kaliteli ve etkili yazılımlardır. Vektörel çizim yapabilmek son derece ciddi bir yetenek işidir ve tabi ki bu tip programların sunduğu kolaylıklar sayesinde çok kısa bir süre içerisinde etkileyici tasarımlar çıkarmanız kolaylaşır. Sırası ile logo tasarımın nasıl yapıldığını inceleyecek olursak;

 1. Logo fikri öncelikle kağıda dökülür.
 2. Kağıda dökülen tasarım istenildiği gibi olursa dijital ortama eskiz olarak aktarılır.
 3. Aktarılan eskiz çalışması vektörel çizim programları yardımı ile görüntülenir.
 4. Görüntülenen tasarımın çizgileri üzerinden logonun hatları belirlenir.
 5. Logo hatlarının belirlenmesinin ardından renklendirme ve kombinasyon işlemleri yapılır.
 6. Birçok grafik tasarımcı kafasındakini doğrudan program ile çizerek çıkarabilir.