29 Mart 2018

Logo Tasarımı Nedir?

logo tasarımı, marka tasarımı, ankara, grafik tasarımı, ucuz logo tasarımı yapan firmalar, amblem tasarımı, kurumsal tasarım, ankara, çankaya, çukurambar, ostim, kaliteli logo tasarımı, özel logo (25)
logo tasarımı, marka tasarımı, ankara, grafik tasarımı, ucuz logo tasarımı yapan firmalar, amblem tasarımı, kurumsal tasarım, ankara, çankaya, çukurambar, ostim, kaliteli logo tasarımı, özel logo (30)

Logo Tasarımı Nedir?

Logo Amblem yada İkon firmanızın yada yaptğınız işlerin diğerlerinden ayrıştırlması için kullanılan kişisel yada tüzel kişiliğe uygun kurumsal kimliğin en önemli birincil parçasıdır.

 

Logo tasarımı oluşturulmasının ardından diğer tüm kurumsal materyaller renk görsel, ikon ve yazı fontlarına göre oluşturulup bir takım ortaya çıkcaktır ki bu takım sizin diğerlerinizden olan farkınızı yansıtmaya sebebiyet verecektir.

 

Logo tasarımı diğer tüm grafik tasarım işlemlerinde olduğu gibi dışarıdan bakıldığı zaman çok çok basit görülmesine rağmen karmaşık bir işlemdir. İzah etmek gerekirse logo çizimi genel de basit göründüğü için çok önem verilmez komşunun oğlu yada kızı veya yeğen, amca, dayı gibi herhangi bir tanıdığa ‘bize bir logo yap ne olursa olur’ diyerek yaptırıldığı zaman gün gelip tescillik bir durumda kopya logo olduğu ortaya çıkınca nahoş bir durum ortaya çıkmaktadır.

 

Her yapılan işte işin ehlini tercih etmek gereklidir felsefesine dayanarak logo amblem ve kurumsal kimlik gibi yaptıracağınız ürün ve hizmetleri, profesyonel bu işle uğraşan referans sahibi ve piyasada kendini kanıtlamış kişilere yada firmalara yaptırmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

 

Nasıl ki pasta yapmak ile hamur işi yapmak birbirinden farklı ise bu konu da onun  gibi biribirinden farklı ve profesyonellik gerektiren, müşteri isteklerini bilen piyasayı tanıyan ve sektörlerin ihtiyacına cevap veren kişilerce yaptırılmalıdır ki istenilen sonuca ulaşılsın.

 

Logo hergün değiştirilen ya da farklışlaştırılması pek hoş durmayan bir durum olduğu için sağlam bir logo sizi müşterileriniz, çözüm ortaklarınız ve rakiplerinizin gözünde ki gücünüzü ve istikrarınızı arttıracaktır.

 

Firmanıza ihityaç duyduğunuz farklı kreatif ve sizi yansıtacak olan logo tasarımlarında çözüm ortağı olmaktan memnuniyet duyarız daha detaylı bilgi almak için sizleride bir kahve içmek ve tanışmak üzere ofisimize bekleriz.