29 Mart 2018

Logo Tasarımının Önemi

Logo Tasarımının Önemi Nedir?

Logo tasarımı daha evvelden de belirttiğimiz gibi sizleri yansıtan ayrılmaz bir parça olduğu için ve piyasalar da ki rekabetçi yapıdan ayırlabilmeniz için gerekli bir parçadır.

 

Gerekliliğe şöyle bir örnek vermek gerekirse Nike denilince aklınız önce ayakkabı markasımı geliyor yoksa Swoosh ikonumu akla geliyor? İkon dediğinizi duyar gibi oluyorum. Nike Firmasının kurucusu Phil Knight daha çok küçük bir firma iken grafik tasarım öğrencisi Carolyn Davidson adlı bir çocuktan, kendisine bir logo üretilmesini istemiş. Ve bu çocuk çok kısa bir sürede Nike’ın imajını gösteren “Swoosh” olarak Nike logosunu oluşturmuş ve o günden bugüne aynı ikon kullanılmakta. Buradan yola çıkacak olursak önemini kısaca izah etmiş oluyoruz sanırım. Kaliteli bir logo tasarımı görüldüğü üzere bir dünya markası olunsa bile kullanılabiliyor. Aynı yolda devam edersek Mercedes-Benz, BMW, Jaguar, BP, Coca-Cola gibi markalar uzun yıllar tek ikon ve amblem ile devam etmektedirler ki markadan önce ikon artık akla gelmektedir.  Bu bağlam da profesyonel ellerden ortaya çıkması ne kadar uzun yol gideceğinize dair bir fikir vermektedir.

 

Logo tasarımı için ilk imaj demek sanırım yanlış olmaz, insan olarak bir örnek vermek gerekirse ki bir çok insan için geçerli bir kuraldır ilk tanışmada elektrik alğınız bir kişi ile çalışmak, iş ve ticaret yapmak size mutluluk verecektir. Yapılan iş ve ticaretten keyif almanızı sağlayacaktır.

 

Logonuzun kalitesi, renkleri, ikonu, yazı font uyumu ve orantıları sizlerin daha da ön plana çıkmanızı sağlayacaktır. Örnek vermek gerekirse butik bir otel düşünelim kurumsal bir ikona sahip tüm görseller, afişler menüler ve baskılı materyallerin yazıları rengi ve uyumu aynı olsa, kurumsal renklere sahip bir dekorasyon ve tabelası olsa, web site tasarımı aynı görüntüde olsa nasıl bir ahenk ve uyum oluşur? Sizelere de çekici geldiğini düşünüyorum. Bu bağlamda üst kalite bir ürüne sahip olmanız için sizleride tanışmak üzere ofisimize bekleriz Karşılıklı yapacağımız istişare ve oluşan sinerji ile kalitesi üst sınıf bir tasarım ile karşınıza çıkacağımızdan eminiz.

logo tasarımı, marka tasarımı, ankara, grafik tasarımı, ucuz logo tasarımı yapan firmalar, amblem tasarımı, kurumsal tasarım, ankara, çankaya, çukurambar, ostim, kaliteli logo tasarımı, özel logo (3)
logo tasarımı, marka tasarımı, ankara, grafik tasarımı, ucuz logo tasarımı yapan firmalar, amblem tasarımı, kurumsal tasarım, ankara, çankaya, çukurambar, ostim, kaliteli logo tasarımı, özel logo (11)
logo tasarımı, marka tasarımı, ankara, grafik tasarımı, ucuz logo tasarımı yapan firmalar, amblem tasarımı, kurumsal tasarım, ankara, çankaya, çukurambar, ostim, kaliteli logo tasarımı, özel logo (24)