21 Mart 2018

Antetli Kağıt

Antetli Kağıt Nedir?

Antetli kağıt firmaların kurumsal kimlik tasarımları ve baskıları esnasında kilit rolde ki ürünlerinden birisidir. Firmaların iç ve dış yazışma, teklif verme ve sunumlarında kullanılan A4 boyutunda olan genelde standart A4 kağıt gramajından daha kalın kağıtlara baskıları yapılan kağıtların bütününe denmektedir.

Antetli kağıt, firmaların teklif ve sunumlarında kullanımı diğer müşteri ve rakiplerinin gözünde kurumsallığına önem veren işinizi ne kadar ciddiye aldığınızı gösteren bir görüntüdür.

Antetli kağıtlar ya da başlıklı firma kağıtlarının daha kalın gramajda olması ise teklif verilmesi durumlarında diğer kağıt ve tekliflerden hissiyat olarak öne çıkarak direkt ayırt edilmesini sağlamaktır.

Antetli kağıtlarımızı yine diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi çevreye duyarlı FSC çevre sertifikalı geri dönüşümlü kağıtlardan baskısını yapmaktayız. Antetli kağıt baskılarımız da Türkiye ve Avrupa standardı olan 210x297mm yani A4 kağıt ebadında yapmaktayız, yalnız istnildiği takdirde ABD standardı olan 8,5”x11” inç ölçülerinde de üretimini sağlayabilmekteyiz.

Antetli kağıtlar özellik olarak iç ve dış yazışma aynı zamanda tekiflerde kullanıldığı için fotokopi kağıtları olan  80gr/m2 kalınlıkta kullanılmasını pek uygun bulmadığımız için en az 90gr/m2 kağıtlara, 110gr/m2 ve 120gr/m2 ağırlıkta olan kalın kağıtlarına baskılarını yapmaktayız ki farkınız ortaya çıksın.

Kullanmış olduğumuz kağıtlarımız marka olarak çevreye duyarlı geri dönüşümlü  kağıtlardır ve normal A4 kağıtlara göre yüzey parlaklığı ve hissiyatı itibari ile tam bir kurumsal kimlik antetli kağıt görnümünü vererek kurumsal yapı gücünüzü göstermektedir.

Photo. Template for branding identity. For graphic designers presentations and portfolios.
Photo. Template for branding identity. For graphic designers presentations and portfolios.