21 Mart 2018

Katalog

Katalog Tasarımları ve Katalog Baskıları;

Katalog baskıları ve tasarımları kurumsal kimliğimizin, logo ve kartvizit tasarım ve baskılarından sonra gelen en önemli ve vazgeçilmez bir unsurudur. Kataloglar firmalarımızın yapmış olduğu işleri en güzel ve en görsel şekilde anlatan baskılı materyaldir.

Katalog, başta tasarım olarak en zorlu olan ürünlerdendir ki ehemmiyet verilerek çıkartılan bir tasarım ulaşabileceği kitlelerde farklı yansımalar oluşturacaktır. Bu yansımalar da müşteri portföyümüze etki edecektir.

Kataloglar en az 8 sayfa (4 sayfa içerik, 4 sayfa kapak önlü arkalı baskı olarak) yapımakta ve 4’ün katı sayfalı olarak yapılmaktadır. Katalog baskısı ve tasarımında en çok bilinen ebat olan A4 olmakla beraber birçok farklı ebatta üretim yapabilmekteyiz. Kataloglarda yeni trend olarak kare ebat katalog baskıları da tercih edilmeye başlamıştır. Örnek vermek gerekirse 20×20, 25×25, 33×33 gibi kare orta ve büyük ebatlar tercih edilmektedir.

Katalogların imalatı sürecinde genel ağrılıklı 170gr yada 200gr kuşe kağıt sayfa sayısının az olması durumunda 300gr’a kadar iç ve dış sayfa kağıtları kullanılmaktadır. Kapak baskılarında ise en az 350gr olmak üzere 400gr ve sıvama kapak 700-800gr’lık kağıt uygulamaları kullanılmaktadır. Katalogların daha da ileri düzel olmasında iç sayfalarda aydınger kağıtlar ile flu baskı, kapak kısmında kabartma lak ve kısmi lak uygulamaları, kapak kısımlarında özel bıçak kesimleri de uygulanmaktadır.

Katalog Baskıları her ne kadar tasarım ve baskı olarak maliyetli olsalar da şöyle bir örnek verelim bir inşaat firması düşünelim Ankara’da bir plaza inşaatı tasarlanıyor ki lüks olması önemli kalbur üstü firmalara hitap edecekler bu durumda sizce basit bir broşür mü yaptğınız işi gösterir yoksa uygulamalı kapağı olan kaliteli tasarımlı bir iç sayfa dizaynı olan kalın gramajlı bir katalog baskısı mı daha gösterişli hale getirir bu projeyi? ‘Evet tabi ki’ dediğinizi duyar gibi oluyorum. Bu bağlamda bir çok ürün maliyet kalemi tutsa da yapılan işin maliyet ve geri dönüşüm oranı hesap edildiği zaman çok da göze görünmemektedir.

Delphi Reklam olarak sizlere hem farklı ve kaliteli katalog baskıları yapmaktayız ama tasarım olarak da en kaliteli şekilde sizlere yardımcı olarak vermiş olduğunuz emeklerin en üst düzeyde başarıya ulaşmasına vesile olmaktayız.

Sizleri de yapmış olduğumuz tasarımlar ve baskılar eşliğin de bir kahve içmeye ve tanışmaya bekleriz…

Katalog Baskısı

Mockups Design

Katalog Baskısı

Mockups Design

Katalog Baskısı

katalog baskısı, ankara katalog tasarımı, kaliteli katalog baskı, ürün kataloğu tasarımı baskısı yapan firmalar ankara, laklı katalog, özel katalog tasarımı ankara, çankaya, ostim, çuku (8)

Katalog Baskısı

katalog baskısı, ankara katalog tasarımı, kaliteli katalog baskı, ürün kataloğu tasarımı baskısı yapan firmalar ankara, laklı katalog, özel katalog tasarımı ankara, çankaya, ostim, çuku (4)